MEDIA HILL

nové číslo oblíbeného časopisu, kult., menu?, vzdělání, festivaly, dubnové číslo,

Zveřejněno dne 28. 3. 2011
Dubnový kult. s Tomášem Liškou
Jarní kult. je potvrzením, že pranostikám bychom neměli bezvýhradně důvěřovat. Lepší než strávit duben za kamny totiž bude navštívit některou z brněnských kulturních akcí. Především nabídka hudebních festivalů v následujícím měsíci je opravdu pestrá a na své si přijdou posluchači všech žánrů.

Zásadní událostí bude jubilejní 10. JazzFestBrno, na kterém vystoupí také Tomáš Liška, jeden z nejlepších českých kontrabasistů. V rozhovoru s ním se dozvíte mnohé o jeho nových projektech i o mezinárodním jazzovém festivalu. Na konci dubna proběhne festival Čarodějáles, který se zaměřuje především na rockovou a populární hudbu. S jeho organizátorem Josefem Buchtou jsme si povídali nejen o směřování této akce, ale i o konkurenci festivalů v Brně. Silným zážitkem bude i Velikonoční festival duchovní hudby.

V recenzi na první hru z projektu Jirka Kniha hledá autora (navazující na soutěž Cena Konstantina Trepleva o nejlepší dramatický text roku) se dozvíte, jak vypadají scénická čtení, která budou v Huse na provázku pokračovat ještě v následujících dvou měsících. Z ostatních divadelních recenzí jistě stojí za zmínku nová divadelní adaptace románu Umberta Eca Jméno růže a nově nastudovaná Figarova svatba. Pokud zatoužíte po výletu, přijměte naše pozvání na výstavu Staré pověsti české, která je současně poslední možností navštívit hlavní budovu Národního muzea v Praze před rekonstrukcí.

Samozřejmě máme i v tomto čísle připraveno množství soutěží. Tentokráte můžete vyhrát vstupenky na festival Čarodějáles a také na rokytnický SpringFest. Stále trvá možnost vyhrát lístky na koncert legendárních Slade a na megakoncert Stanislava Hložka a Petra Kotvalda a také na koncert Zlaté české hity, na kterém Orchestr Karla Vlacha připomene taneční hudbu 50. a 60. let. A samozřejmě se můžete vydat s kultem do kina!

Jana Zapletalová
 Přidejte k článku první komentář >> 
nové číslo oblíbeného časopisu, kult., menu?, vzdělání, festivaly, dubnové číslo,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucy Kirkwoodová
Nebesa
Mahenovo divadlo
Anglický venkov uprostřed osmnáctého století, v malém městě se staví šibenice pro vražedkyni malé dívky. Ona vražedkyně tvrdí, že čeká dítě, což by znemožňovalo její popravu. Proto soud povolá dvanáct žen, dvanáct matek, aby rozhodly, zda je obviněná Sally skutečně v požehnaném stavu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+