Divadla

festival, divadlo,

Zveřejněno dne 14. 7. 2008
Lážo-plážo-napříč-teatro-show
Tenhle podivný nadpis je vlastně názvem letní divadelní dílny, kterou pořádá právě v těchto dnech Kulturní občanské sdružení Napříč. V rámci divadelní dílny v Jedovnicích studenti i mladí herci nezávislých a neprofesionálních divadel pod vedením režiséra Roberta Krále rozvíjejí své kreativní schopnosti.

Na základě připravených etud, filmového scénáře Memplex určeného k adaptaci a improvizaci se postupně formuje autorský komediální útvar s pevně danou strukturou inscenace, podobně jako kdysi komedie dell´arte. Pestrá směsice účastníků napříč léty (17–60 let, sic!) i napříč specifickými schopnostmi (žonglování, jízda na jednokolce, vedení marionet, hrdelní recitace, one-man show atp.) je příslibem vzniku hraniční divadelní události.
Výsledné letní odpočinkové představení bude prezentováno veřejnosti pod širým nebem jako příjemné dovolenkové osvěžení v pátek a sobotu 18.–19. července v Jedovnicích, v neděli 20. července pak v Pasohlávkách.
Projekt je uskutečněn za finanční podpory Jihomoravského kraje s laskavým přispěním firmy Vertigo.cz. Je to projekt endorfinový, neotřelý, cirkusový, akční, happeningový a vůbec po všech stránkách umělecky odvážný, v němž i nejodvázanější břišní tanečnice jsou sotva pouhou stafáží. Po předchozích letošních realizovaných projektech Nekompromisně napříč a Disfunkčně napříč tedy přichází projekt Lážo-plážo-teatro-show napříč. Diváci se v něm za příplatek možná dozvědí i to, co Václav Klaus neřekl.

Josef Prokeš


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
festival, divadlo,
Časopis:
Novinky:
René Nekuda
Kreativní zápisník
Nakladatelství U veverky
Jestliže připustíte myšlenku, že kreativita je něco jako myšlenkový sval, který se dá cvičit, pak jste právě objevili skvělého trenéra! Tento zápisník je velice zábavný společník, jenž umí hravou formou rozvíjet kreativitu, uchovávat nejlepší nápady, rozšiřovat slovní zásobu, odkrývat hluboká tajemství a bojovat s tzv. tvůrčím blokem. Kreativní zápisník je šest let praxe českého lektora tvůrčího psaní Reného Nekudy vměstnaných do více než stovky netradičních a bohatě ilustrovaných cvičení, kde jediným správným řešením jste vy sami.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+