Divadla

festival, divadlo,

Zveřejněno dne 14. 7. 2008
Lážo-plážo-napříč-teatro-show
Tenhle podivný nadpis je vlastně názvem letní divadelní dílny, kterou pořádá právě v těchto dnech Kulturní občanské sdružení Napříč. V rámci divadelní dílny v Jedovnicích studenti i mladí herci nezávislých a neprofesionálních divadel pod vedením režiséra Roberta Krále rozvíjejí své kreativní schopnosti.

Na základě připravených etud, filmového scénáře Memplex určeného k adaptaci a improvizaci se postupně formuje autorský komediální útvar s pevně danou strukturou inscenace, podobně jako kdysi komedie dell´arte. Pestrá směsice účastníků napříč léty (17–60 let, sic!) i napříč specifickými schopnostmi (žonglování, jízda na jednokolce, vedení marionet, hrdelní recitace, one-man show atp.) je příslibem vzniku hraniční divadelní události.
Výsledné letní odpočinkové představení bude prezentováno veřejnosti pod širým nebem jako příjemné dovolenkové osvěžení v pátek a sobotu 18.–19. července v Jedovnicích, v neděli 20. července pak v Pasohlávkách.
Projekt je uskutečněn za finanční podpory Jihomoravského kraje s laskavým přispěním firmy Vertigo.cz. Je to projekt endorfinový, neotřelý, cirkusový, akční, happeningový a vůbec po všech stránkách umělecky odvážný, v němž i nejodvázanější břišní tanečnice jsou sotva pouhou stafáží. Po předchozích letošních realizovaných projektech Nekompromisně napříč a Disfunkčně napříč tedy přichází projekt Lážo-plážo-teatro-show napříč. Diváci se v něm za příplatek možná dozvědí i to, co Václav Klaus neřekl.

Josef Prokeš


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
festival, divadlo,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Daňa Horáková
O Pavlovi
Torst
Vzpomínky české novinářky, prozaičky a kulturní organizátorky (mj. též ministryně kultury města Hamburk) Dani Horákové na léta strávená s jejím manželem, filmovým režisérem, scenáristou a prozaikem Pavlem Juráčkem. Autorčino vzdělání i spisovatelská a životní zkušenost jí umožnily napsat knihu, která je nejen detailním, intimním, místy humorným a v mnohém strhujícím psychologickým portrétem významné osobnosti české kultury, ale i svědectvím o širším okruhu mnoha Juráčkových a jejích přátel a známých z oblasti českého filmu, divadla, disentu a exilu (Václava Havla, Miloše Formana, Věry Chytilové, Jiřího Menzela, Rudolfa Slánského mladšího, Pavla Kohouta, Milana Machovce, Ludvíka Vaculíka, baronky Blanky Battagliové a mnoha dalších). Kniha není zdaleka jen vzpomínková, ale jde také o obecnou reflexi - lidské povahy, mezilidských vztahů, tlaku dějin na člověka a v posledu i lidského osudu a lidské odpovědnosti za vlastní život vůbec. A lásky, která ničí, ale je přesto životodárná.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+