Divadla

Deník krále, Městské divadlo Brno, Činoherní scéna, Igor Ondříček, Střežený Parnass, Daniel Landa, Zdenek Plachý, Jiří Šimáček

Zveřejněno dne 29. 10. 2007
Deník krále

Novou původní hru, kterou na motivy dramatu Viktora Huga Král se baví a opery Giuseppe Verdiho Rigoletto připravil Zdenek Plachý a Jiří Šimáček, uvede činoherní scéna Městského divadla Brno pod názvem Deník krále.Režisér inscenace Zdenek Plachý, mj. v současnosti nový šéf činohry Národního divadla v Brně, nastudoval se souborem MDB původní text, jehož autorem je on sám spolu s Jiřím Šimáčkem (oba jsou protagonisty brněnského volného sdružení Střežený Parnass).
Ústřední postavou hry je bývalý mafiánský šéf přezdívaný Král (hraje Igor Ondříček), který se po několika letech vrací do Marseille, aby zde vyřídil určitý obchod. Je však postřelen. Na útěku je nucen se ukrýt u zahořklého misantropického intelektuála Cyrila Abidiho. Zanechává u něj deník, který původně psal pro svého ztraceného syna. Abidi otevírá jeho stránky, jež na počátku povýšeně komentuje.
Hra nabízí na jedné straně napínavý příběh s vpády mystických postav, a na druhé komediální „živočichopis“ postav a postaviček pohybujících se na poli zločinu. V inscenaci zazní píseň českého zpěváka a skladatele Daniela Landy, který je navíc kmotrem tohoto titulu.

Městské divadlo Brno
Hudba a režie: Zdenek Plachý. Scéna: Markéta Oslzlá. Kostýmy: Martina Zwyrteková. Účinkují: I. Ondříček, V. Skála/M. Dohnal, I. Vaňková, J. Mazák, V. Blahuta, M. Havelka, E. Jirková, M. Lalková, J. Jackuliak, A. Novotný, L. Janíková ad.
Premiéra: 2. listopadu 2007, 19:30


Iveta Macková
Článek otištěn v Kult 11/07
 Přidejte k článku první komentář >> 
Deník krále, Městské divadlo Brno, Činoherní scéna, Igor Ondříček, Střežený Parnass, Daniel Landa, Zdenek Plachý, Jiří Šimáček
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rudolf Havlík
Po čem ženy touží - DVD
Cinemart
Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona. Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany se stal ženou. Karel se musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+