Archiv časopisů (formát PDF)

Rok 2000 Rok 2001 Rok 2002 Rok 2003 Rok 2004 Rok 2005 Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010 Rok 2011 Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014 Rok 2015 Rok 2016

Lednový Kult. s Hynkem Kmoníčkem
Pomalu se stává pravidlem, že první číslo magazínu Kult v novém roce poutá na chystaný festival GO Kamera. A to je dobře. Málokterý z brněnských festivalů si totiž zaslouží tolik pozornosti jako právě tento. Zvlášť v době, která se hodně točí kolem cestování a zahraničních zemí obecně, tedy kolem tématu, ke kterému má opravdu hodně co říct Hynek Kmoníček, jenž v rámci titulního rozhovoru odpovídá na obrovské množství otázek.
celý článek      01/16 2.43 MB
Únorový kult. se zpěvačkou Lenny
Zatímco venkovní teploty skáčou po rekordních hodnotách z jedné strany křivky na druhou, magazín kult. zůstává pro všechny své fanoušky jistotou. Jeho únorovou obálku navíc zdobí jedna z nejhezčích tváří současné české hudby. Lenny v hlavním rozhovoru čísla mimo jiné svou bezprostředností dokazuje, proč si za relativně krátkou dobu získala takový zástup posluchačů.
celý článek      02/16 2.94 MB
Březnový kult. s Alenou Antalovou
Skutečnost, že nejpopulárnější brněnská herečka se nejspíš nenarodila v České republice, může sama o sobě působit paradoxně. Osobnost půvabné Aleny Antalové je však zajímavá z jiných důvodů. Podnětů, ze kterých stojí za to ji vyzpovídat, existuje vždycky dostatek. Ty aktuální se točí především kolem premiéry Malého rodinného podniku na její domovské scéně, tedy Městského divadla Brno.
celý článek      03/16 3.82 MB
Dubnový kult. s Maximem Velčovským
První retrospektivní výstava českého designera Maxima Velčovského v Moravské galerii momentálně hýbe nejen brněnským uměleckým děním. Volba člověka zpovídaného v rámci titulního rozhovoru dubnového kultu. proto byla více než jasná. A rozhodně se vyplatila, jak ostatně stále rostoucí obec čtenářů magazínu pozná sama.
celý článek      04/16 7.62 MB
Květnový kult. s Rudolfem Brančovským
Ačkoli jejich tvorbu znají fanoušci v celé republice, Rudolf Brančovský a kapela Poletíme? zůstávají do značné míry brněnskými patrioty. Frontman sám představuje natolik zajímavou osobnost, že položit mu v rámci jednoho rozhovoru dostatečně vyčerpávající otázky je téměř nemožné. Těm, které zvolila redakce Kultu, to však na zajímavosti rozhodně neubírá.

celý článek      05/16 2.83 MB
Červnový kult. s Jelenou Čižovovou
Červnové vydání magazínu kult. přichází s naprosto exkluzivním rozhovorem. Zpovídanou dámou se stala ruská literátka Jelena Čižovová, které u nás právě vychází oceňovaný román Čas žen. Povídání se sympatickou a milou umělkyní se však ani zdaleka netočí pouze kolem něj.
celý článek      06/16 3.2 MB
Prázdninový kult. se Skyline
Jestliže patříte mezi fanoušky tuzemských hudebních festivalů, slovo Skyline si nejspíš automaticky spojíte s populární kapelou. Také letos se společně se svými příznivci vyřádí na bezpočtu pódií. Mimo jiné proto, že nedávno vydali svou další desku. V titulním rozhovoru prázdninového vydání Kultu je řeč o ní i mnoha dalších zajímavých tématech.
celý článek      07/16 4.1 MB
Zářijový kult. s Michalem Přibáněm
Nebude to trvat dlouho a i léto roku 2016 se nenávratně stane minulostí. Fanoušci umění však nemají důvod ke smutku. Jak dokazuje nejnovější vydání magazínu kult., mají před sebou dostatek kulturních podnětů. Prostřednictvím titulního rozhovoru s literárním historikem Michalem Přibáněm se mimo jiné dozvědí, že neprohloupí, když do blížícího se podzimu vstoupí četbou románu Všechno je jenom dvakrát.

celý článek      09/16 4.4 MB
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+