Archiv časopisů (formát PDF)

Rok 2000 Rok 2001 Rok 2002 Rok 2003 Rok 2004 Rok 2005 Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010 Rok 2011 Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014 Rok 2015 Rok 2016

Lednový kult. s Rudolfem Švaříčkem
Lednové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s cestovatelemRudolfem Švaříčkem nebo obsáhlým souborem aktuálních recenzí. Ty filmové se zaměřily jak na kino, v podobě chystané premiéry filmu S Moliérem na kole, tak na DVD. V tomto formátu totiž vyšel film Území mrazu, který zaujme především fanoušky klasického thrilleru.
celý článek      01/14 1.79 MB
Únorový kult. s Milanem Uhdem
Únorové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s Milanem Uhdem, který na sklonku minulého roku vydal vlastní životopisnou knihu nazvanou jednoduše Rozpomínky. Magazín pochopitelně zaujme také obvyklým souborem aktuálních recenzí.
celý článek      02/14 2.62 MB
Březnový kult. s Josefem Čadíkem
Březnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s Josefem Čadíkem, zaměřeným především na nadcházející Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi. Samozřejmě v čísle nechybí ani pravidelný soubor aktuálních recenzí, tentokrát mezi nimi převažují ty divadelní.
celý článek      03/14 1.24 MB
Dubnový kult. s Michalem Horáčkem
Dubnové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s mužem mnoha profesí, Michalem Horáčkem, který v Brně vystoupí se svým recitálem Mezi námi, a také obvyklým penzem soutěží o zajímavé a hodnotné ceny. Jedním z Horáčkových hostů bude František Segrado. Ten pro změnu odpověděl už tradiční anketní otázky v rubrice Sondáž.
celý článek      04/14 1.3 MB
Květnový kult. s Vlastimilem Peškou
Květnové číslo magazínu kult. zaujme interview s Vlastimilem Peškou, ředitelem Divadla Radost a v neposlední řadě festivalu Divadelní svět, jehož letošní ročník je za dveřmi. Čtenářům se dostanou stěžejní informace o různých brněnských událostech. Třeba o akci s jednoznačným názvemPalubní deník Hanzelky a Zikmunda nebo o veletrhu EXPO Mokrá 2014.
celý článek      05/14 2.19 MB
Červnový kult. s Ondřejem Chalupským
Červnové číslo magazínu kult. připomíná nedávné dvacáté výročí Divadla Bolka PolívkyRozhovorem s jeho ředitelem Ondřejem Chalupským, který se mimo jiné pokusil pojmenovat specifika svého zaměstnání a určit postavení divadla sídlícího na Jakubském náměstí v rámci brněnské scény. Neopomněl ani zmínit důvody, proč se vyplatí navštívit chystanou inscenaci DNA.
celý článek      06/14 1.22 MB
Prázdninový kult. s Danem Bártou
Prázdninové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s oblíbeným zpěvákem Danem Bártou, který má se svou kapelou Illustratosphere za sebou velmi úspěšné turné Maratonika Tour. Zavítali na něm i do menších českých měst, ale ani Brno nezůstalo stranou.
celý článek      07/14 3.83 MB
Zářijový kult. s Vladimírem Mišíkem
Po prázdninové pauze opět vychází populární brněnský magazín kult. Jeho obálku zdobí tvář legendy české hudby Vladimíra Mišíka. V titulnímrozhovoru se zamýšlí mimo jiné nad rozdíly mezi muzikanty i posluchači z doby jeho mládí a těch současných.
celý článek      09/14 2.51 MB
Říjnový kult. se Simonou Pekovou
Říjnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem se známou brněnskou herečkou Simonou Pekovou, která momentálně baví diváky HaDivadla. To zahájilo novou divadelní sezónu Zámkem Franze Kafky, ve kterém hraje Hostinskou. Rozhovor se však ani náhodou netočí pouze kolem něj.
celý článek      10/14 2.15 MB
Listopadový kult. s Janem Němcem
Dějiny světla jsou sice už třetí knihou brněnského spisovatele Jana Němce, ale až díky ní se dokázal prosadit i na mezinárodní scéně. Získal totiž Cenu Evropské unie. I kvůli tomu se jej redaktor Kultu rozhodl vyzpovídat. Výsledný rozhovor určitě stojí minimálně za přečtení. Stejně jako zbytek listopadového čísla magazínu.
celý článek      11/14 3.68 MB
Prosincový kult. s Kateřinou Tučkovou
Obálku prosincového Kultu zdobí fotogenická tvář Kateřiny Tučkové. Žena, jejíž jméno se do obecného povědomí dostalo především díky její literární činnosti, se živí také jako kurátorka. Stala se patronkou výstavy lehce provokativně nazvané Brno - moravský Manchester, pořádané Moravskou galerií. Titulní rozhovor čísla se proto točí především kolem ní.
celý článek      12/14 2.4 MB
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+