Archiv časopisů (formát PDF)

Rok 2000 Rok 2001 Rok 2002 Rok 2003 Rok 2004 Rok 2005 Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010 Rok 2011 Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014 Rok 2015 Rok 2016

Lednový Kult s Jaroslavem Hutkou

Lednové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s Jaroslavem Hutkou nebo obsáhlým souborem aktuálních recenzí. Ty filmové se zaměřily jak na kino, v podobě chystané premiéry filmu Země zapomnění, tak na DVD. V tomto formátu totiž vyšel film Zjevení, který zaujme především fanoušky moderního hororu.


 

celý článek      01/13 3.62 MB
Únorový kult. o Cinema Mundi
Únorové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s Lukášem Skupou, dramaturgem největšího brněnského filmového festivalu Cinema Mundi nebo obvyklým souborem aktuálních recenzí.
celý článek      02/13 1.75 MB
Březnový kult. s kapelou Elán
Březnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s populární slovenskou kapelou Elán nebo souborem aktuálních recenzí. Z brněnských divadelních inscenací si čtenáři mohou přečíst recenzi Očistce z Městského divadla Brno nebo Dealerů fyzické lásky Divadla Feste. Recenze připomene i nedávný koncert Marty Kubišové v Bobycentru.
celý článek      03/13 1.39 MB
Dubnový kult. s Vladimírem Morávkem

Dubnové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s divadelním a filmovým režisérem Vladimírem Morávkem při příležitosti dubnové premiéry čapkovské inscenace Ze života hmyzu nebo obvyklým penzem soutěží o zajímavé a hodnotné ceny.

celý článek      04/13 5.24 MB
Květnový kult. s kapelou Kryštof
Květnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s populární ostravskou kapelou Kryštof nebo samozřejmým souborem aktuálních recenzí. Zhodnocení se tentokrát dočkaly nové divadelní inscenace Divadla Husa na provázku Ze života hmyzu a Národního divadla Brno Sen noci svatojánské. Kult připomene i loňský debut brněnské kapely Japka s názvem Come Bambino.
celý článek      05/13 7.11 MB
Červnový kult. s rozhovorem o Divadelním světě
Červnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s nadaným divadelním režisérem Tomášem Pilařem, rozhovorem zaměřeným především na chystaný festival Divadelní svět Brno. Zhodnocení se tentokrát dočkaly nové divadelní inscenace brněnské Reduty Zlatá šedesátá a HaDivadla Roky 90: Láska, pank a nevinnost.
celý článek      06/13 6.65 MB
Prázdninový .kult s Davidem Prachařem

Prázdninové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s oblíbeným divadelním a filmovým hercem Davidem Prachařem, jednou z hvězd letošního ročníku Letních shakespearovských slavností. Další divadelní recenze se zaměřují na loučení Jana Mikuláška s brněnskou Redutou nazvané příznačně Ende gut, alles gut a na klasiku světové dramatiky Král umírá, kterou nastudovali v Divadle U stolu.

celý článek      07/13 4.52 MB
Zářijový kult. s kapelou Wohnout
Oblíbená česká kapela Wohnout má za sebou mnoho koncertů na letních festivalech a v září dvakrát vystoupí i v Jihomoravském kraji. Proto se jí redaktoři Kultu rozhodli věnovat titulní rozhovor zářijového čísla. Její kytarista Jan Homola odpověďmi dokazuje, že jen máloco bere tak úplně vážně.

 

celý článek      09/13 1.47 MB
Říjnový kult. s Mariánem Amslerem
Říjnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s uměleckým šéfem HaDivadla Mariánem Amslerem při příležitosti zahájení nové divadelní sezóny, soutěžemi o mimořádně zajímavé ceny nebo samozřejmým souborem aktuálních recenzí.
celý článek      10/13 3.54 MB
Listopadový kult. s Jil Aigrot
Čtenáři listopadového čísla magazínu kult. se mohou těšit na titulní rozhovor s francouzskou zpěvačkou Jil Aigrot. Ta v Brně vystoupí začátkem prosince s repertoárem slavné Edith Piaf. Rozhovor se zaměřuje především na podoby i rozdíly v osudech obou pěvkyň.
celý článek      11/13 1.92 MB
Prosincový kult. s Vojtou Dykem
Prosincové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s Vojtou Dykem, mužem mnoha profesí, obsáhlým souborem aktuálních recenzí z několika oblastí nebo obvyklým penzem soutěží o zajímavé a hodnotné ceny.
celý článek      12/13 3.81 MB
První letošní číslo magazínu menu?
Jako součást květnového vydání magazínu kult. vyšel i magazín menu? Hlavní článek čísla připomíná blížící se druhý ročník Špilberk Food Festivalu, který bude svátkem pro všechny milovníky dobrého jídla, vína a kuchařského umění vůbec. Samotný text seznamuje čtenáře se všemi náležitostmi a užitečnými informacemi pro zájemce o festival.
celý článek      01/13 2.2 MB
Týden kávy - všude, kde voní káva, už potřetí
Jako součást říjnového vydání magazínu kult. vyšel i magazín menu?, který se věnuje především Týdnu kávy. Program Týdne kávy je tradičně velmi různorodý a i letos počítá s množstvím novinek, které určitě potěší nejen znalce, milovníky kávy, ale i třeba rodiny s dětmi. Těžiště má dvě – akce, které ve festivalovém týdnu plánují přímo zúčastněné kavárny, a letos se jich zapojilo 71, spolu se šesti obchody s kávou, a speciální kávový program, který zájemci mohou navštívit na nádvoří Místodržitelského paláce, případně ve vnitřních prostorách Moravské galerie.
celý článek      02/13 2.62 MB
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+