Archiv časopisů (formát PDF)

Rok 2000 Rok 2001 Rok 2002 Rok 2003 Rok 2004 Rok 2005 Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010 Rok 2011 Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014 Rok 2015 Rok 2016

Lednový Kult s Rudolfem Švaříčkem
Ledové lednové číslo přináší rozhovor s cestovatelem Rudolfem Švaříčkem jak jinak než o dálkách a exotických zemích, ale také o domově. Pokud se necháte inspirovat a dáte si cestovatelská předsevzetí do nového roku, zaujme vás jistě článek o veletrzích Go a Regiontour, které se budou konat v polovině ledna na brněnském výstavišti.
celý článek      01/11 0 MB
Únorový Kult s Vratko Rohoněm
Obálka únorového čísla je tematicky šedá, podobně jako únorové dny. Magazín Kult vám však bohatou kulturní nabídkou a zajímavými články nejkratší měsíc roku jistě projasní. Přináší rozhovor se zpěvákem a frontmanem skupiny Iné kafe Vratko  Rohoněm, o tom, jak se z několika vzpomínkových koncertů stalo československé turné po klubech, o Karlu Gottovi, o pilotování letadel, ale především o muzice.
celý článek      02/11 4.76 MB
Březnový Kult s Lukášem Hejlíkem
Letošní třetí číslo je skutečně obsáhlé a různorodé. Herec Lukáš Hejlík si povídal s koordinátorkou festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Kateřinou Petrášovou o cyklu scénických čtení LiStOVáNí a o důležitosti dobrovolnické práce. Oba se shodují, že energii by člověk měl využívat pro dobré věci. S hercem a zpěvákem Janem Budařem jsme se bavili jen tak o festivalech, hudbě a životě v Brně.
celý článek      03/11 0 MB
Dubnový Kult s Tomášem Liškou

Jarní kult. je potvrzením, že pranostikám bychom neměli bezvýhradně důvěřovat. Lepší než strávit duben za kamny totiž bude navštívit některou z brněnských kulturních akcí. Především nabídka hudebních festivalů v následujícím měsíci je opravdu pestrá a na své si přijdou posluchači všech žánrů.

celý článek      04/11 0 MB
Květnový Kult s Vladimírem Morávkem
Měsíc květen, lásky čas, začne bohužel v Brně až příliš dramaticky. Divadlo Feste se zaměřuje na aktuální společenská a politická témata, a mimo jiné tak bojuje proti xenofobním a nacistickým názorům a ideologiím. Recenzi na novou autorskou hru tohoto divadla, Pásla koně na balkóně, zabývající se romskou tématikou, najdete v právě vycházejícím Kultu.
celý článek      05/11 0 MB
Červnový Kult s Matějem Ruppertem
V červnovém Kultu najdete rozhovor se zpěvákem skupiny Monkey Business Matějem Ruppertem. Dozvíte se v něm mnohé o rockovém projektu Neruda, na kterém se podílí, i o tom, jakým by chtěl být zvířetem. Matěj Ruppert byl hostem na koncertě znovuobnovené kapely Oceán. Více se dočtete v recenzi na tuto akci. Dále se věnujeme novému albu brněnských Květů a desce punk-jazzové kapely První hoře.
celý článek      06/11 0 MB
Prázdninový Kult se Zdenkem Mertou

V letním čísle kultu najdete rozhovor se skladatelem a producentem hudebního divadla Zdenkem Mertou. Dozvíte se, jestli jeho velké hudební nadání pramení v rodině, nebo jakou roli hrála muzika v jeho dospívání. Odkryl nám také, které skladby se mu dobře skládají a jestli má nějaké oblíbené skladatele a zpěváky. Jeho hlavní životní přání je, aby měl stále chuť tvořit a psát.

celý článek      07/11 0 MB
Zářijový Kult s duem Dva
Po prázdninách Brno opět ožívá. Zářijový magazín kult. bude ideálním průvodcem pro váš kulturní život během babího léta. V titulním rozhovoru s duem DVA se dozvíte, jak lze využít zvuky z kuchyně nebo štěkot jezevčíka. Folklor neexistujících národů i hudbu z neexistujících rádií už znají jejich posluchači po celé Evropě a i vy se můžete dočíst mnohé o jejich tvorbě.
celý článek      09/11 0 MB
Říjnový Kult s Čankišou
Říjnový magazín kult. přináší do přicházejícího podzimu spoustu tipů a inspirace. V rozhovoru se zpěvákem kapely Čankišou – Karlem Heřmanem se dočtete několik zajímavých informací o kapele, ale především o novém albu Faÿt. Součástí říjnového kultu je i magazín vzdělání+, ve kterém najdete zajímavý článek o studiu v zahraničí nebo tipy, kde se v Brně učit jazyky. 
celý článek      10/11 0 MB
Listopadový Kult s Ivanou Vaňkovou
Listopadový magazín kult. přináší zajímavý rozhovor s herečkou Městského divadla Ivanou Vaňkovou, článek o jazzovém festivalu Moravia Music Fest 2011 nebo o prvním ročníku ojedinělé akce s názvem Movieng Music 2011, která se zaměřuje na filmovou hudbu.
celý článek      11/11 0 MB
Prosincový Kult s Robertem Fulghumem
Prosincový magazín kult. přináší rozhovor se známým a u nás velmi oblíbeným spisovatelem Robertem Fulghumem, článek o chystaném představení, ve kterém vystoupí francouzský herec Pierre Richard, nebo informace o koncertu virtuózního kytaristy Eduarda Fernándeze
celý článek      12/11 0 MB
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+