Archiv časopisů (formát PDF)

Rok 2000 Rok 2001 Rok 2002 Rok 2003 Rok 2004 Rok 2005 Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010 Rok 2011 Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014 Rok 2015 Rok 2016

Lednový KULT již vyšel
Nové číslo časopisu KULT přináší velký rozhovor se třemi známými fotografy Jiřím Kolbabou, Janem Šibíkem a Rudolfem Švaříčkem nejen o cestovatelských touhách, negativních dopadech turistiky a předsudcích.
celý článek      01/05 1.33 MB
Únorový KULT již na trhu
Únorové číslo časopisu KULT přináší čtenářům rozhovor se spisovatelkou, autorkou scénické hudby k inscenaci Romance pro Křídlovku, která se od února hraje v Městském divadle Brno, Pavlou Milcovou. Ta společně s Petrem Binderem natočila album Pavla Milcová&Tarzan Pepé, jenž bylo oceněno cenou nezávislé kritiky Žlutá ponorka.
celý článek      02/05 1.31 MB
Březnový KULT s Petrem Zelenkou
Nejnovější číslo časopisu KULT přináší zajímavý rozhovor s režisérem a scenáristou Petrem Zelenkou, jehož filmy Knoflíkáři, Samotáři, Rok ďábla dostaly řadu ocenění. Rozhovor se dotýká zejména Zelenkova posledního snímku Příběhy obyčejného šílenství, který natočil na základě vlastní úspěšné divadelní hry.
celý článek      03/05 1.74 MB
Dubnový KULT s Anetou již ...
Nové číslo časopisu KULT přináší čtenářům atraktivní rozhovor s první českou SuperStar Anetou Langerovou, která se stala téměř ze dne na den jednou z nejpopulárnějších osobností české hudební scény. Aneta během několika měsíců získala několik významných hudebních trofejí jako ceny Akademie populární hudby v kategoriích Zpěvačka roku a Objev roku Anděl 2004 či ocenění za nejprodávanější desku roku 2004. Momentálně je na Aneta na svém prvním turné po ČR.
celý článek      04/05 1.46 MB
Květnový KULT již v prodeji
Nejnovější číslo časopisu KULT přináší zajímavý rozhovor s hudebním skladatelem, producentem Zdenkem Mertou, jenž vytvořil repertoár řady popových celebrit, ale na jeho kontě je i mnoho muzikálů (nejvíce pro Městské divadlo Brno), hudebních komedií, klasických oper a nejnověji opera La Roulette, kterou uvádí Státní opera.
celý článek      05/05 1.52 MB
Červnový KULT s Värttinou
V prvním letním čísle časopisu KULT přinášíme rozhovor s nejúspěšnější současnou finskou etnorockovou hudební skupinou Värttinä (v překladu Vřeteno). Jejich album iki bylo časopisem Songlines označeno jako „Světová špička“ a bylo označeno za jedno z 50 top světových hudebních alb, které byste měli vlastnit.
celý článek      06/05 1.47 MB
Prázdninový KULT již na stáncích
Prázdninové dvojčíslí časopisu KULT přináší poutavý rozhovor s herečkou Lindou Rybovou nejen o nadcházejících Letních Shakespearovských slavnostech, jenž se uskuteční na Pražském, brněnském a Bratislavském hradě. Z jejích filmových rolí je známá role vodníkovi milé v Kytici nebo hrála také ve filmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět.
celý článek      07/05 1.61 MB
Zářijový KULT s Bohdanem Slámou
Nové číslo časopisu KULT přináší poutavý rozhovor s režisérem a scénáristou Bohdanem Slámou, jehož debutový snímek Divoké včely získal mnoho prestižních ocenění na mezinárodních filmových festivalech. V polovině září přijde do kin nový celovečerní Slámův film Štěstí se vskutku hvězdným obsazením – Pavlem Liškou, Tatianou Vilhelmovou, a Aňou Geislerovou.
celý článek      09/05 1.84 MB
Říjnový KULT s Vladimírem Morávkem
Nové číslo časopisu KULT přináší rozhovor s režisérem a scenáristou Vladimírem Morávkem. V polovině října přijde do kin jeho nový film Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště a právě o tomhle filmu si s ním povídala redaktorka Markéta Havelková. Dozvíte se, jak vznikl nápad natočit film o smrtícím přátelství a proč se v hlavních rolích představí Richard Krajčo a Jan Budař.
celý článek      10/05 1.43 MB
Listopadový Kult plný hudby
Nové číslo časopisu KULT vás přivítá rozhovorem se zpěvákem Petrem Bendem, jedním z finalistů soutěže Česko hledá SuperStar. Petr má za sebou natáčení svého čistě autorského alba, turné se skupinami Čechomor a No Name a před sebou možná úspěšnou kariéru hudebníka. Navíc v listopadu vystoupí se svojí kapelou v brněnském Semilassu.
celý článek      11/05 1.84 MB
Prosincový Kult s „holkou z městečka“
Nové číslo časopisu KULT přináší rozhovor s charismatickou zpěvačkou a kytaristkou Evou Henychovou, kterou si většina z nás pamatuje jako culíkatou Jarku ze seriálu „My holky z městečka“. Eva však není typickou dětskou hvězdičkou, která by upadla v zapomnění. Místo herecké kariéry se rozhodla pro tu hudební – vystudovala kytaru a zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka, natočila tři alba a koncertuje po celé republice.
celý článek      12/05 1.67 MB
Jarní Menu
V letošním prvním čísle časopisu Menu jsme se zaměřili, vzhledem k k nadcházející sezóně kaváren a letních zahrádek, na fenomén kávy. Vždyť co je příjemnější, než si vklidu vychutnat na zahrádce svůj oblíbený nápoj? V jarním čísle nechybí ani přehled cen ubytování v brněnských hotelích a restauracích.
01/05 3.02 MB
Podzimní číslo Menu
Nové číslo průvodce brněnskými restauracemi je tentokrát věnováno vínu. Dozvíte se, jaké víno se hodí k jednotlivým jídlům, při jakých teplotách podávat různé druhy vín nebo jak správně degustovat víno. Pokusíme se vám ukázat skryté krásy a tajemství vína.
celý článek      02/05 3.14 MB
Průvodce Vzdělání 1/2005 již na trhu
Opět jsme tu s dalším vydání průvodce brněnskými jazykovými a vzdělávacími institucemiVzdělání. Směr, který jsme nabrali s novou grafi ckou i obsahovou podobou tohoto průvodce, se ukázal být správný a úspěšný. Ve stejném duchu pokračujeme i v letošním roce, a proto jsme pro vás připravili bohatý a pestrý obsah.
celý článek      01/05 1.69 MB
Letní číslo Vzdělání 2/2005 již vyšlo
Nové číslo průvodce brněnskými jazykovými a vzdělávacími institucemi – Vzdělání, které vyšlo v polovině června letošního roku, je tentokrát zaměřeno na letní intenzivní studijní kurzy a pomaturitní studium. Již dávno totiž neplatí, že jazykové kurzy prožívají o prázdninách „okurkovou sezónu“, naopak školy nabízejí celou řadu možností studia jazyka.
celý článek      02/05 2.13 MB
Podzimní číslo Vzdělání
Nové číslo průvodce brněnskými jazykovými a vzdělávacími institucemi, které vyšlo začátkem září, je tentokrát zaměřeno na trendy v jazykovém vzdělávání. Dozvíte se, že angličtina u nás zůstává nejoblíbenějším vyučovaným cizím jazykem a že anglicky bude za pět let ve světě mluvit dvakrát tolik lidí než nyní.
celý článek      03/05 2.51 MB
Fashion 1/05
V úplně prvním čísle FASHION přinášíme pohled na nové módní trendy pro sezónu jaro-léto 2005. Na straně 6 začíná rozhovor s návrháři Alešem Šeligou a Bárou Kučerovou, kteří tvoří pod značkou AlešBáry. Prozradíme vám, kde hledat módu na internetu nebo kde v Brně koupit originální modely. V rubrice Šatník začínáme tím nejintimnějším, tedy spodním prádlem. Nezapomeneme vás také pozvat na únorové veletrhy módy Styl a Kabo.
celý článek      01/05 1.05 MB
Fashion 2/05
Ve druhém čísle časopisu Fashion – průvodce nejen brněnskou módou jsme se podívali na zoubek základnímu vybavení vašeho šatníku a vyzpovídali módního návrháře Pavla Jevulu, který získal prestižní ocenění Top Styl Designer na únorovém veletrhu Styl a Kabo. V rubrice Šatník jsme se pokusili proniknout do historie a současnosti klobouků a pokrývek hlavy obecně. Připravili jsme pro vás také dvě zbrusu nové rubriky, a to Zákulisí a Inspiraci.
02/05 1.45 MB
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Dominik Landsman
Karanténa s moderním fotrem
Ikar
Moderní fotr, Čeněk a Nataša v karanténě! To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců, na opačné straně zeměkoule, jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás – školy jsou totiž zavřené.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+