Archiv časopisů (formát PDF)

Rok 2000 Rok 2001 Rok 2002 Rok 2003 Rok 2004 Rok 2005 Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010 Rok 2011 Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014 Rok 2015 Rok 2016

Lednový KULT již vyšel
Nové číslo časopisu KULT se zaměřilo na významnou akci přelomu měsíce ledna a února. Tento čas bude patřit velkým „janáčkovským“ oslavám. Ve dnech od 21. ledna do 5. února se v Brně při příležitosti 150. výročí skladatelova narození a 100. výročí světové premiéry opery Její pastorkyňa uskuteční Mezinárodní festival Janáčkovo Brno 2004.
celý článek      01/04 0.64 MB
Únorové číslo časopisu KULT
Únorové číslo časopisu KULT přináší pohled Terezy Spencerové na transsexualitu. Tereza je autorkou knihy svého druhu u nás prozatím jediné - Jsem tranďák a přeložila knihu amerického transsexuála Leslie Feinberga Pohlavní štvanci.
celý článek      02/04 0.49 MB
Březnové číslo s Jaksi Taksi
Třetí číslo tohoto roku přináší rozhovor s činorodou pražskou punkrockovou kapelou Jaksi taksi, která nedávno vydala své páté album Všechno dobrý.
celý článek      03/04 0.79 MB
Dubnový KULT již vyšel
Dubnové číslo časopisu KULT přináší rozhovor s Mgr. Vladimírem Machem, který je autorem nekonvenční jazykovědné koncepce České vzdělávací projekty. Zúročuje v ní nejen své studium na katedře anglistiky a amerikanistiky, ale také znalosti informatiky a matematiky. Přestože má v Brně a okolí pověst nejdražšího lingvisty, tvrdí, že nepracuje pro bohaté klienty, nýbrž pro náročné.
celý článek      04/04 0.98 MB
Květnový Kult již vyšel
Květnové číslo měsíčníku Kult přináší rozhovor s jedním z nejvýznamnějších českých choreografů Liborem Vaculíkem. Ten je zároveň režisérem a autorem libreta tanečního muzikálu Edith, vrabčák z předměstí. Toto představení úspěšně uvedl v Plzni, v Olomouci a Praze, a jeho čtvrtou zastávkou je brněnské Národní divadlo (premiéra 21. května).
celý článek      05/04 0.88 MB
Červnové číslo KULTu s Milenou Holcovou
V prvním letním čísle časopisu KULT přinášíme rozhovor s brněnskou cestovatelkou Milenou Holcovou, která je zároveň autorkou osmi knih. V netradičně otevřeném rozhovoru se dočtete například to, že paní Milena občas jezdí v šalině bez lístku.
celý článek      06/04 0.93 MB
Prázdninové dvojčíslo KULTu na světě!

Letošní červencový literární maratón Měsíc autorského čtení se rozrostl o dvojnásobek. V Kultu si můžete přečíst rozhovor se spisovatelem Jaroslavem Rudišem, který v polovině července také přečte ukázku ze svého nového díla.

celý článek      07/04 1.07 MB
Vše se mění, KULT se mění …
Časopis KULT se mění … Mění se hned několikrát, i když jde především o změnu formátu. Každá dílčí proměna ale stojí za zmínku, protože každá je důležitá. Každá z těchto změn odpovídá na otázku: proč inzerovat v KULTu?
celý článek      09/04 1.06 MB
Říjnový KULT plný filmu
Říjnové číslo časopisu KULT přináší rozhovor o emigraci či rasismu se známým českým režisérem Janem Hřebejkem, jehož poslední snímek Horem pádem měl premiéru v polovině září. Nové číslo přináší i aktuální informace o 45. ročníku Brněnské šestnáctky, který bude tentokrát zaměřen na mezilidské vztahy.
celý článek      10/04 1.51 MB
Listopadový KULT s Radůzou
Předposlední KULT v tomto roce přináší čtenářům rozhovor s písničkařkou a harmonikářkou Radůzou, která v loňském roce získala tři ceny Akademie populární hudby a v současnosti připravuje písničky na své třetí album.
celý článek      11/04 1.81 MB
Prosincový KULT se Support Lesbiens
Poslední číslo časopisu Kult v tomto roce přináší rozhovor se skupinou Support Lesbiens, která nedávno natočila, v pořadí již páté, album Midlife v nové sestavě. V rámci zimního turné Midlife Tour zavítají Support Lesbiens 15. prosince i do Brna.
celý článek      12/04 1.68 MB
Jarní číslo Menu
Jarní číslo menu - průvodce brněnskými restauracemi přináší rozhovor s šéfkuchařem brněnského hotelu International Miroslavem Husákem, který je od roku 2000 členem Národního kuchařského týmu. Součástí čísla jsou i tardiční představení podniků - tentokrát Restaurace Potrefená Husa, Restaurantu Nebeský mlýn, Club Restaurantu Dionýsos, Šermířského klubu L.A.G. nebo Ristorante Rialto.
01/04 1.86 MB
Nové barevné Menu
Podzimní číslo průvodce brněnskými restauracemi MENU přináší nejen informace o tom, jaký má být správný vztah hostitele k návštěvníkovi podniku, jaké jsou správné zásady stolování, ale i co dobrého a nového připravili v kuchyních brněnských restaurací. Zároveň jsme časopis MENU převlékli do nového formátu, vybarvili barvičkami a zvýšili jeho tištěný náklad. Nově jsme časopis také rozdělili do několika tématických částí, přidali několik zajímavých článků, mapu a přehlednou tabulku, která supluje dřívější adresář.
02/04 1.55 MB
Vzdělání 1/04
Lednové číslo Vzdělání 01/04 - průvodce brněnskými jazykovými školami a vzdělávacími institucemi.
V tomto čísle jsme se zaměřili na možnosti studia ve druhém pololetí školního roku 2003/2004. Neopomenuli jsme ani docházkové odpolední či večerní kurzy. V průvodci se dočtete o jednotlivých
jazykových školách, co pro vás v této oblasti připravili. Navíc jsme se vybraných jazykových škol dotázali na pár důležitých věcí a připravili pro vás zajímavou anketu.
01/04 0.96 MB
Jarní číslo Vzdělání
Květnové číslo Vzdělání 02/04 – průvodce brněnskými jazykovými školami a vzdělávacími institucemi se zaměřilo na pomaturitní studium cizího jazyka a letní intenzivní kurzy. V průvodci se dočtete i o jednotlivých jazykových školách. Nedílnou součástí průvodce se již stala srovnávací tabulka jazykových škol, která by vám měla zpřehlednit vyhledávání.
02/04 0.9 MB
Podzimní Vzdělání již vyšlo
Podzimní Vzdělání jsme tentokrát převlékli do nového formátu, vybarvili jej barvičkami a zvýšili jeho tištěný náklad. S formátem a barevností došlo i ke změně obsahu. Časopis jsme rozdělili do několika
tématických částí, přidali k tomu několik zajímavých článků, mapu a přehlednou tabulku, která nahrazuje dřívější adresář. Hlavními tématy tohoto čísla jsou podmínky studia v zahraničí. Dále jsme pro Vás připravili přehled všech mezinárodních jazykových zkoušek.
03/04 1.76 MB
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+