Archiv časopisů (formát PDF)

Rok 2000 Rok 2001 Rok 2002 Rok 2003 Rok 2004 Rok 2005 Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010 Rok 2011 Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014 Rok 2015 Rok 2016

Kult 01/03
Lednové číslo časopisu přináší rozhovor s vynikajícím hudebníkem Zdeňkem Králem, který je již několik let neodmyslitelně spjat s Brnem. Přečtete si nejen o jeho projektu Moje milá (hudba), ale také o jeho nejčerstvějším CD klavírních improvizací Možnosti a jeho plánech do budoucnosti.
celý článek      01/03 0.88 MB
Kult 2/03
Milí čtenáři omlouváme se, ale soubor pdf únorového Kultu z roku 2003 není z důvodu vykradení naší kanceláře dostupný.
02/03 0.88 MB
Dubnový KULT 04/03
V dubnovém čísle časopisu KULT si můžete přečíst rozhovor s nejvýznamnější osobností slovenského jazzu – Petrem Lipou. Na prahu svých šedesátých narozenin vydává u brněnského vydavatelství Indies records album Beatles In Blue(s). A navzdory svému věku plánuje řadu nových projektů.
celý článek      04/03 1.07 MB
Vyšel květnový KULT 05/03
V květnovém Kultu se dočtete, co upřednostňuje v baletu sólistka ND Brno Hana Litterová. Výraznou postavu českého baletu mnoho diváků zaznamenalo v posledních letech nejen v souvislosti s nominacemi na Cenu Thálie, kterou si letos Hana odnesla domů. Náš rozhovor se točil hlavně kolem nové role Gamzatti, kterou Hana Litterová nastudovala v české premiéře Bajadéry.
celý článek      05/03 0.9 MB
Červnové číslo časopisu KULT 06/03 již vyšlo!
Herec Jan Budař je v současné době ve stavu hledání vlastního já. Bude i nadále divadelním hercem, nebo se bude věnovat pouze scénické hudbě a filmu? Jeho odpovědí je film Nuda v Brně, ke kterému stvořil hudební koláž, a s režisérem Vladimírem Morávkem se spolupodílel na scénáři. A dotřetice – hraje v něm hlavní roli.
celý článek      06/03 1.61 MB
Prázdninové dvojčíslo KULTu již vyšlo
V letošním prázdninovém dvojčísle časopisu KULT vám přinášíme podrobný přehled letních festivalů, které se konají v Brně i mimo něj, podíváme se pod pokličku prázdninových filmových premiér a nahlédneme do množství výstavních prostorů, které na „okurkový“ čas připravily skutečné perličky.
celý článek      07/03 0.61 MB
Zářijové číslo Kultu právě vyšlo
Filmová verze legendárního muzikálu Pomáda se letos připomíná 25. výročím. Slavit můžete i vy – 2. října v brněnském Boby centru na Pomáda Show. V koncertním programu s nově vytvořenými kostýmy a tanečními čísly vystoupí i Daniela Šinkorová, s níž jsme si povídali nejen o Pomádě.
celý článek      09/03 1.34 MB
Říjnové číslo KULTu právě na trhu
V říjnovém KULTu si můžete přečíst rozhovor s dámským violoncellovým duem Tara Fuki, které je známé všem, kteří mají rádi originální, křehkou a imaginativní hudbu. S Andreou Konstankiewicz a Dorotou Blahutovou jsme si povídali (nejen) o jejich novém, v pořadí druhém francouzsko-polsko-českém albu Kapka, které vychází začátkem října.
celý článek      10/03 1.08 MB
Listopadový KULT již vyšel
Předposlední KULT v tomto roce přináší čtenářům rozhovor s brněnským hercem Robinem Jíchou, který od září hostuje v divadle Pyramida v novém nastudování muzikálu Bídníci.
Na otázky nám odpověděl i Marek Vašut, který vystavuje v brněnské galerii na Kotlářské ulici č. 36 společně s hercem Martinem Havelkou své „fotobrazy“.
celý článek      11/03 0.98 MB
Nový KULT s Jiřím Šalamounem

Prosincové číslo časopisu Kult představuje osobnost ilustrátora Jiřího Šalamouna. Na jeho dlouhodobé brněnské výstavě Obrázky z vězení Špílberk uvidí návštěvníci nejen světoznámého Maxipsa Fíka, ale také další ilustrátorskou tvorbu pro starší děti i dospělé.

celý článek      12/03 0.8 MB
Menu 1/03
Nové číslo průvodce brněnskými restauracemi - MENU 01/03 čtenářům představí Pension brněnských veletrhů, hostinec U černého medvěda, gastronomické středisko Hotelu Voroněž - Moravskou chalupu a Hotel Royal Ricc.
01/03 2.37 MB
Menu 2/03

V Jarním čísle časopisu Menu Vám redaktorka Markéta Pitrová přibliží, zda je svíčka v restauraci pouze pozorností či nezbytnou formalitou. S Restaurantem Hotelu Royal Ricc zažijete kulinářskou cestu kolem světa. Nechybí samozřejmě ani představení vybraných restaurací, tentrokrát to je Restaurant Nebeský mlýn, Restaurant Plameňák, Main restaurant či brněmská Hacienda Mexicana.

02/03 2.89 MB
Menu 3/03

Podzimní číslo průvodce brněnskými restauracemi MENU přináší nejen informace o tom, jaké mají být správné zásady stolování. O světové zkušenosti v kuchyni hotelu International se můžete dočíst v rozhovoru s Miroslavem Husákem, šéfkuchařem tohoto zařízení. Představíme Vám i rodinný podnik - Vinařství Kovacs.

 

03/03 0.82 MB
Vzdělání 1/03

Nové číslo (již druhé) průvodce brněnskými jazykovými školami a dalšími vzdělávacími institucemi
- VZDĚLÁNÍ 01/03 přináší několik změn. Tou první a nejdůležitější je změna názvu z původních Jazykovek na nový název Vzdělání. Druhou změnou je změna formátu, který trochu narostl do výšky na rozměr 210 x 105 mm.
V tomto čísle se navíc dočtete jak najít dobrou jazykovou školu a co nejvíce se naučit. A představíme Vám JAzykovou školu P.A.R.K., Jazykovou školu ILC nebo Jazykovou školu Aspena.

01/03 0.61 MB
Vzdělání 2/03
Jarní číslo časopisu Vzdělání 2/03 je věnováno pomaturitnímu studiu cizího jazyka a letním intenzivní kurzům. V průvodci se dočtete o jednotlivých jazykových školách, co pro vás v této
oblasti připravili. Navíc jsme se vybraných jazykových škol dotázali na pár důležitých věcí a připravili pro vás zajímavou anketu.
02/03 0.74 MB
Vzdělání 3/03
Podzimní číslo průvodce brněnskými jazykovými školami - Vzdělání jsme věnovali vzdělávání formou docházkových odpoledních či večerních kurzů. V průvodci se dočtete i o jednotlivých jazykových školách, co pro vás v této oblasti připravili. Navíc jsme se vybraných jazykových škol dotázali na pár důležitých věcí a připravili pro vás zajímavou anketu. Novým počinem je i srovnávací tabulka jazykových škol, která by vám měla zpřehlednit vyhledávání.
03/03 1.58 MB
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+